Светски дан поезије

Данас смо низом активности обележили Светски дан поезије (21. март). Са школском библиотекарком и наставницом српског језика Анђелом Калуђеровић, ученици петог и седмог разреда организовали су креативне радионице поводом овог празника. Поред тога што смо слушали рецитације наших ученика и подсетили се стихова великих песника, одгонетали смо стихотворне загонетке, решавали смо асоцијације и састављали поетску слагалицу. Стечена знања ђаци су применили направивши пригодне паное.

Светски дан поезије прославља се 21. марта и установљен је од УНЕСКО-а 1999. године. Овај празник је прилика да се ученици подстакну да читају и пишу поезију, да негују писану реч, али и да одају почаст нашим и светским песницима.

„Без чега поезија не може, то је живот и смрт: без чега живот и смрт не вреде, то је поезија.”
Исидора Секулић