Светотројична литија

На други дан празника Свете Тројице – Духовски понедељак ученици наше школе предвођени наставницом верске наставе и наставницом географије посетили су манастир Рајиновац. Ученици су присуствовали Светој Литургији на којој су се причестили. После Свете Литургије уследила је литија кроз наше село у којој су активно учествовали наши ученици и верни народ на челу са парохом бегаљичким, о. Милошем Шмигићем. Током литије узношене су молитве Богу за благостање свих нас, изобиље плодова земаљских и времена мирна. Захваљујући мештанима који су припремили послужење током духовне маршруте учесници литије су се телесно окрепили. На крају, по завршетку литије уследило је послужење и дружење у ловачком дому.