,,Превенција вршњачког насиља у стварном и виртуелном окружењу“

Данас су представници МУП-а одржали предавање ученицима 8. разреда на тему ,,Превенција вршњачког насиља у стварном и виртуелном окружењу“. Сходно томе, ученици су упознати са врстама насиља и поступањем при појави насиља у њиховом окружењу. Кроз занимљив и едукативан квиз ученици су применили научено. Потом је у оквиру Професионалне оријентације одржана промоција Средње школе унутрашњих послова ,,Јаков Ненадовић“ у организацији МУП-а. С тим у вези, ученици су се упознали са полицијском професијом, а пре свега са условима и начину уписа у Средњу школу унутрашњих послова. Одлуком Владе Републике Србије Средња школа унутрашњих послова ,,Јаков Ненадовић“ у Сремској Каменици је од ове школске године поново отворена за све заинтересоване мале матуранте који желе да служе грађанима и држави одржавањем јавног реда и мира.