Одлазак најбољих – Напустила нас је Славојка Бранковић

У суботу, 27. фебруара, преминула је једна од најбољих професорки које је наша школа имала. Славојка је била професор физике, ерудита, широког интересовања и увек спремна за шалу и забаву. Добра душа, дискретно иронична и увек ведра, сијала је својим хумором и обасјавала и најтеже тренутке.

Бавила се науком у којој се ретко ко од нас сналази, али ју је она својим ведрим духом и шалом чинила лаком и на тај начин нашој школи донела бројне награде, признања и заувек оставила печат своје стручности.

Била је доследна и увек вешто аргументовала свој став; слободних коментара како на туђ тако и на свој рачун. Као велики борац, савладала је опаку болест пре 10 година.

Остаје нам само да се надамо да оваква врста људи, храбрих и искрених до сржи, није са њеним одласком изумрла.

Заувек ће нам недостајати и увек ћемо се са осмехом на лицу сећати наше Славојке.

Гордана Стоименовић,

наставник разредне наставе