Национални дан књиге

Ученици наше школе учествовали су у акцији ,,Читајмо гласноʼʼ, коју пети пут спроводи Друштво школских библиотекара Србије. Повод за ову акцију је Национални дан књиге, који се обележава 28. фебруара. Акција је спроведена у просторијама школске библиотеке управо на овај дан, а под слоганом:

Читајмо! Читајмо из књиге, преко таблета, рачунара, мобилних телефона. Читајмо!

Гласно су читале ученице старијих разреда.

1. Бранкo Радичевић, ,,Певам дању, певам ноћуʼʼ – Анита Јовановић (5/1)
  2. Стеван Раичковић, ,,После кишеʼʼ – Николина Палалић (7/1)
  3. Мирослав Антић, ,,Шашава песмаʼʼ – Теодора Савковић (7/2)
  4. Десанкa Максимовић, ,,Крвава бајкаʼʼ – Елена Пирић (7/2)
  5. Владислав Петковић Дис, ,,Међу својимаʼʼ – Ирина Јовановић (6/1) и Маша Поповић (6/1)
  6. Стеван Раичковић, ,,Септембар“ – Кристина Палалић (7/2)
  7. Ивo Андрић, ,,Како сам улазио у свет књиге и књижевности“ – Јована Велимировић (7/2) и Милица Палалић (8/1)
  8. Иво Андрић, ,,Мостови“ (одломак) – Анђелија Љубисављевић (8/1) и Марта Станковић (8/1)

,,На хиљаду разних језика, у најразноличнијим условима живота, из века у век, од древних патријархалних причања у колибама, поред ватре, па све до дела модерних приповедача која излазе у овом тренутку из издавачких кућа у великим светским центрима, испреда се прича о судбини човековој, коју без краја и прекида причају људи људима. Начин и облици тога причања мењају се са временом и приликама, али потреба за причом и причањем остаје, а прича тече и даље и причању краја нема.”

О причи и причању,

Иво Андрић