Међународни дан матерњег језика

Ученици наше школе су, са наставницом верске наставе Јеленом Кијачић и наставницом српског језика Весном Илић, обележили Међународни дан матерњег језика (21. фебруар). Током активности обогаћеног једносменског рада Позорница и мултимедија одржани су часови под слоганом Волимо српски језик у свим његовим облицима. На часовима је било речи о знаковном језику и Брајевој азбуци. Тако је ученицима скренута пажња да српски језик постоји и у овим облицима, значајним за несметану комуникацију и преношење знања и информација међу људима. На видео-снимку који се налази испод можете видети које су то речи ученици научили на знаковном језику. Такође, подсетили смо се старих, заборављених, а лепих и значењски богатих српских речи.