,,Косовски завет“

Благо мајци која Саву роди и Србима док их Сава води!
Свети владика Николај Велимировић

У навечерје празника Светог Саве наше славе, у школи је одржана свечана приредба под називом ,,Косовски завет“. На почетку исте госте су поздравили директор школе, Тихомир Костадиновић и парох бегаљички, о. Милош Шмигић. Светосавском химном и чином освећења славског колача и кољива започео је свечани програм који су припремили наши вредни ученици уз свесрдну помоћ учитеља, наставника српског језика, музичке и ликовне културе, као и верске наставе. Приредби су присуствовали ученици, родитељи, наставници, бивши радници школе – пензионери и представници локалне самоуправе. Гости су уживали у разноврсним активностима – драмско-рецитаторским текстовима, игри и вокално инструменталном извођењу школског хора и оркестра песама са Косова и Метохије. По завршетку приредбе уследило је послужење за госте.

На дан Светог Саве, предвођени наставницом верске наставе и родитељима, ученици су присуствовали Светој Литургији у манастиру Рајиновац. Својим рецитацијама у славу и част нашег молитвеног заступника Светог Саве као и причешћем Светим Тајнама Христовим увеличали су литургијско сабрање. Традиционално, о. Милош Шмигић је даривао ученике пригодним поклон пакетићима и својим гестом причинио им велику радост.

Захваљујемо се свима који су својим присуством учинили да нам овај празник буде још радоснији.

Памтићемо док смо живи,
Светог Саве лик нам мили,