Излет – Путем светосавља

Поводом освојеног 2. места на Општинском нивоу квиз такмичења из верске наставе за учеснике поменутог квиза данас је реализован излет. У пратњи наставнице верске наставе, Јелене Кијачић и наставнице географије, Љиљане Мијаиловић Живановић, ученици су посетили нашу престоницу. На почетку несвагидашње и занимљиве маршруте ученици су посетили велелепни храм нашег заштитника и заступника – Св. Саве, како и крипту храма. Задивљени величином и уметношћу храма, наставили су шетњу кнез Михаиловом улицом до Саборне цркве Св. архангела Михаила. У црквеној порти поклонили су се земним остацима Вука Караџића и Доситеја Обрадовића, а у самој цркви сенима кнежева Милоша и Михаила Обреновића. Такође, били су удостојени и целивања моштију Св. кнеза Стефана Штиљановића и дела моштију Св. кнеза Лазара Косовскога.