Европски дан језика

И ове године наша школа укључила се у обележевања Европског дана језика (26. септембар), чији је циљ промовисање учења језика, али и упознавање других култура и језичке различитости Европе. Данас смо чули стихове енглеског и руског, али и немачког, италијанског и грчког језика. Подршку ученицима пружиле су Марија Јанковић, наставница енглеског језика, Олга Стојадиновић, наставница руског језика и Анђела Калуђеровић, наставница српског језика и књижевности.

На иницијативу Савета Европе у Стразбуру, Eвропски дан језика се одржава сваког 26. септембра почев oд 2001. године. То је дан када се подсећамо да учење и знање више језика отвара многобројне могућности у нашем животу, руши предрасуде и баријере међу људима и тиме доприноси бољим међусобним односима, емпатији, толеранцији и разумевању других.