Читајмо! Свуда! Сваки дан!

Ученици наше школе су под слоганом „Читајмо! Свуда! Сваки дан!” подржали акцију „Читајмо гласно”, коју седми пут организује Друштво школских библиотекара Србије. Како нашим ђацима не мањка креативности, своје читалачке способности и идеје поводом овог празника предочили су у кратком филму.

Филм је осмишљен, снимљен и монтиран у оквиру Обогаћеног једносменског рада „Позорница и мултимедија”. Настављамо да читамо свуда и сваки дан и жељно ишчекујемо поводе за снимање нових филмова.

Национални дан књиге установљен је 2013. године и обележава се 28. фебруара, на дан када је давне 1832. године основана Народна библиотека Србије. Овај дан се прославља у библиотекама широм Србије различитим манифестацијама.