,,Бегаљизација“

Синоћ је у нашој школи одржана прва у низу промоција збирки поезије, ,,Не бриниʼʼ, Дејана Симеуновића, нашег Бегаљичанина и ,,Пут мириса једне беле радеʼʼ, Радице Крстић, будуће Бегаљичанке. Промоцији је поред мештана, ђака и наставника, присуствовала директорка школе Драгана Пешић, која је поред улоге домаћина, имала и улогу водитеља програма. О збиркама поезије, поред аутора, говорила је директорка издавачке куће Биљана Алавања, која је повезала душе уметника. Вече осмеха, пријатне атмосфере, радости, а пре свега љубави којом одишу песме, употпунио је музичким композицијама наш некадашњи ђак, а сада признати виолиниста, Лука Ђорђевић. На крају пријатног дружења, своје афоризме публици је представио г. Милета Симеуновић, отац Дејана Симеуновића. Вече поезије је завршено шаљивом Дејановом песмом ,,Радицизацијаʼʼ.