Вила зида град

Вила зида град, народна лирска песма

Наставник српског језика Јасмина Срдановић и библиотекар Бранка Алимпијевић одржали су у 5/2 угледни час. Атмосфера је била опуштена уз разговор, дијалог, видео-презентацију и предавање наставника. Прошетали смо кроз симболе у песми, направили корелације са другим лирским и епским песмама, бајкама, разговарали о нашој народној митлогији. Библиотекар је препоручио ученицима књиге које се тичу ове теме, а могу се наћи у библиотеци. Ученици су били активни, врло лепо су размишљали, давали интересантне одговоре. Један од коментара био је: ,,Раније су ми народне песме изгледале обичне, а сада су ми тако лепе“… Уживали смо у причи“…,,Занимљива су питања која сте постављали“…ученици 5/1 разреда су донели своје слике и цртеже вила и града на грани од облака. На крају часа сви су били радосни, што је знак успешног часа јер је сазнавање и учење у радосној атмосфери нешто најлепше за ученика и наставника. На часу су били следећи гости: Душица Чекеревац, наставник српског језика; Љубица Шакић, наставник ликовне културе; Милоје Вељовић, наставник математике и педагог школе Гордана Јоргаћевић.