Благословен који долази у име Господње – Врбица и Цвети у манастиру Рајиновац

Поводом двојединог празника суботе праведног четвородневног Лазара и свечаног уласка Христовог у свети град Јерусалим, у суботу, 8. априла ученици наше школе у пратњи својих родитеља и наставнице верске наставе посетили су манастир Рајиновац. Овом приликом, у навечерје празника Цвети присуствовали су вечерњем богослужењу и чину освећења врбиних гранчица. Сутрадан, на празник Уласка Господа Исуса Христа у Јерусалим – Цвети ученици су присуствовали Св. Литургији на којој су се причестили Светим Тајнама Христовим.

Опште васкрсење пре страдања Свога потврђујући, из мртвих подигао јеси Лазара, Христе, Боже. Стога и ми, попут деце знамења победе носећи, Теби, Победитељу смрти кличемо: Осана на висинама, благословен Који долази у име Господње!
(тропар)