Светски дан добровољних давалаца крви

Данас је у свечаној сали Градске општине Стари град обележен Светски дан добровољних давалаца крви под слоганом: „Дај крв. Нека свако срце куца“.
Поводом Светског дана добровољних давалаца крви, у организацији Црвеног крста Србије одржана је свечаност уручења признања за најуспешније средине у давалаштву крви у 2019. и 2020. години као и уручење награда ученицима који су били најуспешнији у уметничком изражавању на овогодишњем конкурсу „Крв живот значи“.

Свечаности је присуствовала наша ученица Катарина Тошић IV/1 у пратњи своје породице и учитељице Јасне Арсић. Катарини је уручена награда за освојено 2. место на Републичком такмичењу на поменутом конкурсу, на који се пријавио 28.291 ученик из 583 основне и 146 средњих школа из 110 средина у Србији.

Браво за Катарину и учитељицу Јасну! Честитамо им на великом успеху! Поносни смо на њих!