Свечана академија ,,Тесли у част“

У недељу, 17. октобра са благословом Његове Светости Патријарха српског Господина Порфирија у храму Св.Тројице у Гроцкој одржана је свечана академија ,,Тесли у част“, посвећена једном од наших највећих научника, Николи Тесли. Академија је одржана под покровитељством Управе за сарадњу са црквама и верским заједницама, а у сарадњи са управом храма Св. Тројице у Гроцкој и локалном заједницом. У реализацији академије поред многобројних учесника, учествовали су и наши ученици, полазници Верско – кулинарске радионице. Након програма који су приљежно припремили и извели хорови при храму Св.Тројице, као и хор ОШ ,,Невена Поповић“ из Гроцке, духовно се уздигнувши, гости су имали прилику да се упознају са животом и радом великана нашег народа, Николе Тесле кроз експонате на изложби, као и са рукотворинама наших ученика.

Предвођени наставницом верске наставе, ученици су приредили изложбу сланог и слатког пецива, као и славског колача, богослужбеног хлеба – просфоре и калиграфских текстова припремљених на тзв. Верско кулинарској радионици, а у оквиру пројекта ,,Обогаћени једносменски рад“. Након духовног сабрања, уследило је телесно окрепљење дегустацијом кулинарских мајсторија наших ученика, на обострано задовољство и радост гостију, а и ученика.