Промоција Приручника ,,Бајке у образовању и васпитању“

Данас је у нашој школи одржана промоција Приручника ,,Бајке у образовању и васпитању“, наше драге колегинице библиотекарке Бранке Алимпијевић. Штампање Приручника одобрено је и финансирано од стране Министарства просвете, науке и технолошког развоја у оквиру Јавног конкурса за доделу средстава за подстицање програма или недостајућег дела средстава за финансирање програма од јавног интереса који су значајни за образовање у 2019. години које реализују удружења. Приручник „Бајке у образовању и васпитању” је први издавачки пројекат Друштва школских библиотекара Србије, а намењен је наставницима разредне и предметне наставе, библиотекарима, стручним сарадницима и родитељима.

О Приручнику је говорила педагог наше школе, Гордана Јоргаћевић, нагласивши да је Бранка дуго година радила на овој теми кроз угледне часове, тематску наставу, радионице, читалачке клубове, луткарске представе и истраживачке радове. Кроз Приручник ауторка нас упознаје са бајком као књижевном врстом, потом са улогом бајке у васпитању и њеним педагошким оптимизмом, затим нуди препоруке за реализацију часова, а на крају књиге је списак литературе који показује да је Приручник поткрепљен и теоријским и практичним радом. По речима рецензента Тање Гаев, доктора филолошких наука, читаоци и корисници овог Приручника, могу кренути на пут сазревања, препуштајући се чарима читања и осећајући дубоку животну и уметничку правду бајке.