Нове мере за организацију рада школа

Обавештавају се ученици и родитељи да је у складу са препоруком Кризног штаба, Влада Републике Србије донела нове мере за организацију рада школа и измену школског календара за школску 2020/2021. годину.

Према наведеној уредби у периоду од  30. новембра до 18. децембра 2020.године образовно васпитни рад се организује на следећи начин:

• За ученике од 1.до 4.разреда настава ће се одвијати у школи.
  • За ученике од 5. до 8.разреда настава ће се одвијати на даљину.
  • Ученици су у обавези да у наведеном периоду прате наставу онлајн преко платформе за учење  “Гугл учионица“.
  • Ученици ће пратиту наставу у терминима у којима би имали и редовну наставу по распореду часова. Наставник ће бележити присуство ученика.
  • Настава ће се у овом периоду одвијати двосменски по утврђеном распореду.
  • Писмене провере дуже од 15 минута планиране за месец децембар одлажу се за друго полугодиште.
  • Ученици не морају да имају четири оцене при извођењу  закључне оцене за крај првог полугодишта.
  • Ученици се могу оцењивати и формативно и сумативно (описно и бројчано).
  • Уколико ученици сматрају да имају елемената за већу закључну оцену, моћи ће да одговарају усмено у школи у заказаном термину, у договору са наставником.
  • Крај првог полугодишта је 18.12.2020. године. Распуст почиње 21.12. 2020. и траје до 15.1.2021. Друго полугодиште почиње 18.1.2021.године.